Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają bezdomne. Kto? Oczywiście koty. Każde dziecko je uwielbia. W związku z obchodami Światowego Dnia Kota w naszym przedszkolu odbyły się „kocie zabawy”. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i konkursach: naśladowały zachowanie kotów, układały puzzle przedstawiające koty, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach, odbył się również konkurs picia mleka. Na zakończenie wspólnej zabawy odwiedził nas kot, a właściwie kotka - Zosia. Pani z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, która ją przyprowadziła, opowiedziała wiele ciekawostek na temat życia kotów. Dziękujemy za wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska.