Pragniemy, aby każdy w naszym przedszkolu czuł się szczęśliwy, zauważony i dowartościowany.

Umożliwiamy dziecku odkrywanie, pobudzanie i wzmacnianie jego potencjału twórczego.

Organizujemy działania edukacyjne ukierunkowane na wzbogacenie wiadomości, nabywanie umiejętności i sprawności.

Stwarzamy wartościowe środowisko wychowawcze.

Wspieramy rodziców w realizacji ich zadań wychowawczych.

Uważamy, że można nam zaufać.

Przedszkole położone jest w centrum dużego osiedla mieszkaniowego, z dala od ruchu ulicznego, gwaru, hałasu. W bliskim sąsiedztwie przedszkola znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum oraz miejski plac zabaw z którego dziecko może korzystać pod opieka rodziców zaraz po odbiorze z przedszkola lub w każdej wolnej chwili.

Budynek przedszkolny jest jednokondygnacyjny, usytuowany w dużym ogrodzie, wśród zieleni i drzew. Wyposażony w pięć przestrzennych sal zabaw, które urządzone są w ciepłych kolorach.

Sale zabaw wyposażone są w różnorodne zabawki oraz pomoce dydaktyczne. W każdej sali zorganizowane są kąciki zainteresowań dostosowane do potrzeb, możliwości i wieku dzieci.

Ogród wyposażony jest w urządzenia do zabaw zręcznościowych, piaskownice, górkę oraz place rekreacyjne.

Dzieci mają możliwość prowadzenia działalności praktycznej na rzecz roślin na działce przedszkolnej oraz obserwacji zmian zachodzących w wybranych ekosystemach we wszystkich porach roku.

Każda grupa wiekowa ma swoją nazwę, przewodnią piosenkę oraz logo. Dzieci w naszej placówce poznają zadziwiający, kolorowy świat razem z krasnalami, kaczuszkami, smerfami, misiami oraz Ekoludkiem.