Dzieci z grupy „Kaczuszek” i „Misiów”  uczestniczyły  w wycieczce do EUROPEJSKIEGO  CENTRUM  BAJEK  w  Pacanowie.  Na dzieci czekał Bajkowy Świat – magiczna kraina, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywną wystawą. Przedszkolaki mogły zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa czy przejechać się pociągiem, który leci w kosmos. Oczywiście spotkały się również z koziołkiem Matołkiem, który wędrował po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, gdzie tak „sprytni są kowale, że umieją podkuć kozy, by chodziły w pełnej chwale”. Była to super udana wycieczka, a spotkanie z różnymi postaciami z bajek, dzieci na pewno będą długo pamiętać.