flaga polski i unii

„Kto ty jesteś? Polak mały….” Ten wiersz znają wszystkie przedszkolaki. Recytacja w wykonaniu grupy smerfów, rozpoczęła wielki międzygrupowy quiz wiedzy o naszym mieście- Tarnowie, Ojczyźnie i Unii Europejskiej. W zabawie wzięły udział dzieci z grupy III i IV.  Drużyny reprezentujące grupę Smerfów i Misiów rozwiązywały szereg zagadek, ukrytych w historyjkach, obrazach, puzzlach obrazkowych. Wykazały się wiedzą o swoim mieście- nazywały najważniejsze zabytki oraz charakterystyczne miejsca, rozpoznały wśród wielu innych herb Tarnowa. Rozpoznały hymn państwowy, dokładnie opisały godło państwowe. Wskazywały flagi poszczególnych państw europejskich, układały flagę Unii Europejskiej z elementów.  Potrafią odpowiedzieć na pytanie- czy Tarnowianin jest Polakiem i Europejczykiem?