4 października dzieci z grupy "Misiów" i "Ekoludków" uczestniczyły w wycieczce autokarowej do KOPALNI SOLI W BOCHNI. Ta niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni, pozwoliła na poznanie historii odkrycia w Polsce „białego złota”. Mali podróżnicy podziwiali piękno wykutej w soli kaplicy św. Kingi, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze, tworzące w całości zadziwiające podziemne miasto. Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie, począwszy od panowania księcia Bolesława Wstydliwego. Multimedialne spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii. Wiele niezapomnianych wrażeń przyniósł sam zjazd szybem górniczym blisko 250 metrów w głąb ziemi oraz zabawy rekreacyjne w Komorze Ważyn, w której dzieci mogły korzystać z walorów zdrowotnych solnego powietrza.