10 października obchodzony jest Dzień drzewa. Tego dnia w grupie "Kaczuszek" odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy jego wzrastania oraz dowiedziały się, że istnieją drzewa liściaste i iglaste. Wszystkie przedszkolaki złożyły ślubowanie, w którym obiecały, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ale będą o nie dbać i szanować. Na koniec wyszły do przedszkolnego ogrodu, gdzie przy pomocy lup obserwowały jak zbudowana jest kora drzewa. „Kaczuszki” świętując Dzień drzewa, udekorowały piękną czerwoną kokardą drzewko przed przedszkolem, zwracając uwagę dorosłych na rolę drzew w naszym życiu. Drzewa szanujesz - lepiej sie czujesz!!!