4, 5, i 6-latki z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” finansowanym z budżetu Miasta Tarnowa. Celem projektu jest dostarczenie profesjonalnej wiedzy oraz pomoc rodzicom w kształtowaniu odpowiednich nawyków higienicznych i żywieniowych u dzieci. Podczas spotkania z panią stomatolog i panią asystentką dzieci poprzez wspólne zabawy poszerzyły swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz prawidłowych zachowań żywieniowych.
Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej oraz opanowanie lęku przed wizytą u dentysty.