Dzieci z grupy "Misiów" i "Ekoludków" uczestniczyły w wycieczce autokarowej do LASÓW TUCHOWSKICH. Przemierzyły szlak edukacyjny Lasów Państwowych Nadleśnictwa Gromnik. Poznały nie tylko ekosystem leśny, ale również podziwiały piękne stawy w otoczeniu jesiennych barw. Mali ekolodzy poznali min. warstwy lasu, różnorodność drzew i krzewów oraz grzybów, odczytywały ptasi zegar, oglądały barć dla pszczół, ulokowaną na dębie. Wysłuchały opowieści leśniczego o mieszkańcach lasu, ich przyzwyczajeniach oraz sposobie odżywiania. Podczas wędrówek leśnymi ścieżkami, wspinaczek szlakiem kolorowych liści, dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw matematycznych. Porównywały wielkości drzew, nazywały i przeliczały drzewa liściaste i iglaste, układały figury geometryczne z kamyków. Mierzyły wspólną miarą odległości między drzewami, porównywały długości igieł sosny, mierzyły obwód drzew, z wykorzystaniem własnych rąk. Tworzyły leśne, jesienne bukiety. Wielozmysłowo poznawały piękno przyrody. Wycieczka stała się nie tylko źródłem radości i przeżyć, elementem edukacji przyrodniczej i ekologicznej, ale również możliwością do kształtowania kompetencji matematycznych małego dziecka.