Dzieci z grupy "Ekoludków" uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych w tarnowskim Ratuszu ph „Akademia pod Maszkaronem” . Zajęcia kończące spotkania, przybliżyły dzieciom historię powstania Tarnowa. Poprzez prezentację multimedialną, przedszkolaki przeniosły się w czasy Sanguszków, podziwiały najważniejsze zabytki, poznały legendę o pochodzeniu nazwy naszego miasta. Dzieci wykonały zakładki do książki, jednocześnie utrwalając obraz graficzny tarnowskiego herbu. Ułożyły olbrzymie puzzle, który były pocztówkami - Tarnów dawniej i dziś.