Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto – Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Obchody tego podniosłego dnia przedszkolaki uczciły wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Dzieci z grupy „Ekoludków” i „Smerfów” gościły swoich rodziców i rodzeństwo oraz babcie i dziadków, prezentując program artystyczny pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały”. Mówiły o czasach zaborów, walce bohaterskich żołnierzy, wspominały moment odzyskania niepodległości. Wspólne rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych, stało się momentem wzruszających przeżyć dla wszystkich. Ponadto „Ekoludki” zaprosiły na wspólną lekcję historii swoich starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Tarnowie. Uczniowie podziwiali m.in. układ tańca narodowego – poloneza, w wykonaniu przedszkolaków, włączyli się w śpiew pieśni legionistów. Remisem zakończył się quiz wiedzy o Polsce. Kulminacyjnym punktem obchodów Święta Niepodległości w naszym przedszkolu była uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości: zaprzyjaźnionych żołnierzy oraz przedstawicieli Rady Osiedla. Podczas spotkania został otworzona karta z kalendarza historii naszej pięknej Ojczyzny. Mali patrioci z grupy „Ekoludków”, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki patriotyczne oraz wykonały układ taneczny z szarfami. Piękny występ wywarł na wszystkich widzach ogromne wrażenie i skłonił do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny!!!