Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy jest znany od bardzo dawna, to ludowa tradycja, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie. „Andrzejki” w naszym przedszkolu to już tradycja. W ten dzień w salach zapanowała magiczna atmosfera, a przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów, ustawiały buty, rzucały pieniążki do miski z wodą. Wszystkie wróżby traktowane były z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy, przeplatane tańcami przy skocznej muzyce. Ten magiczny dzień był pełen uśmiechu, radości i okazją do wspólnych zabaw integracyjnych.