28.11.2019 r., gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Z przedszkolakiem leśnym szlakiem - Jeż Roman na spacerze”. Oglądając prezentację  multimedialną, dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat życia jeża i jego zwyczajów. Dowiedziały się, że jeże mają kolce na grzbiecie, a pod spodem futerko. Kolce jeżom służą do obrony – gdy się boją to się trzęsą i zwijają w kłębek. Dzieci dowiedziały się, że pożywienie jeży to: dżdżownice, ślimaki i owady, a nie jabłka, jak to powszechnie jest przyjęte. Ponadto wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że jeże są pod ścisłą ochroną. Dziękujemy za pouczające spotkanie!!!