Podstawa programowa wychowania przedszkolnego kładzie duży nacisk na rozwijanie kompetencji kluczowych. Jedną z ważniejszych umiejętności zdobywanych podczas kilkuletniej edukacji przedszkolnej jest ukształtowanie gotowości do nauki matematyki. Dziecko gotowe do nauki matematyki to takie dziecko, które „chce uczyć się matematyki, potrafi zrozumieć sens zależności matematycznych omawianych na lekcjach i wytrzymuje napięcie, które towarzyszy rozwiązywaniu zadań matematycznych” (E. Gruszczyk-Kolczyńska). W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu szczególny nacisk kładziemy na rozwijanie kompetencji matematycznych wśród naszych przedszkolaków. Odbywa się poprzez różnorodne formy pracy: codzienne zabawy w przeliczanie, klasyfikowanie, mierzenie, ważenie, rozróżnianie stron: lewa/prawa, porównywanie liczebności. Aktywnie włączamy do tego rodziców. Przykładem jest organizacja konkursów plastyczno-matematycznych. W grupie „Kaczuszek” został rozstrzygnięty konkurs „Zimowa cyferka”. Każda z prac odznaczała się ciekawą formą, techniką plastyczną oraz kreatywnością w rozwiązaniu tematu konkursowego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!