Masz ode mnie Walentynkę,
byś wesołą miał dziś minkę.

Dnia 14 lutego dzieci z grupy „Krasnoludków” i „Kaczuszek” wspólnie obchodziły Dzień Świętego Walentego. Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania do okazywania sympatii i życzliwości innym osobom. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień pełen wrażeń. „Walentynki” odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości oraz zabaw integracyjnych. Przedszkolaki poznały tradycje związane z tym świętem oraz wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Ponadto dzieci wykonały przepiękne czerwone serduszka – walentynki, którymi obdarowały swoich kolegów i koleżanki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały lizaki w kształcie serduszek. W tym dniu dało się zauważyć, że to właśnie w przedszkolu, nawiązują się pierwsze najbardziej przeżywane i niezapomniane przyjaźnie i sympatie!!!