Nauczycielki grupy "Ekoludków" zorganizowały konkurs rodzinny „Matematyczna książeczka sensoryczna”, do którego zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi. Był to pierwszy etap zaproponowanej aktywności konkursowej na poziomie lokalnym. Drugim etapem będzie konkurs ogólnopolski, który zostanie ogłoszony w marcu i adresowany do nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Czym jest książeczka sensoryczna? Stymuluje ona przede wszystkim zmysły dziecka:
• mocno stymuluje wzrok- wyraźne elementy, elementy kolorystycznie dobrane, motywy odblaskowe, lusterkowe
• słuch – elementy dźwiękowe np. elementy szeleszczące, stukające, grzechoczące
• dotyk – książka ma mnóstwo elementów dotykowych: kolorowe wstążeczki, otwierane okienka, wyjmowane elementy, różnorodne powierzchnie.
• książeczka może również motywować do wykonywania ważnych czynności: przeliczanie, układanie działań matematycznych, tworzenie obrazków geometrycznych, porównywanie długości, wielkości, określanie, dopasowywanie kolorów.

W ramach wspomnianego konkursu zostały wykonane ciekawe prace, w których miały znaczący udział same dzieci. Książeczki wzbogaciły "Kącik Mądrej Sowy" w grupie starszaków, urozmaicają przebieg prowadzonych zabaw i zajęć edukacyjnych, są źródłem stymulacji zainteresowań matematycznych podczas pracy indywidualnej oraz zabaw samorzutnych dzieci. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Rodzicom gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do codziennych zabaw matematycznych ze swoimi pociechami!!!