"Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji".
Jim Trelease, autor "The Read-Aloud Handbook"

„Bajkowe wtorki” to akcja czytania bajek w naszym przedszkolu przez rodziców, dziadków oraz inne zaprzyjaźnione osoby z przedszkolem. Jest ona częścią składową kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom. Jest to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Dziękujemy Rodzicom za dotychczasowe włączenie się w akcję głośnego czytania i zapraszamy inne osoby!!!