lokomotywa12. kwietnia przedszkolaki z grup Kaczuszek, Smerfów, Misiów i Ekoludków obejrzały spektakl pt. LOKOMOTYWA  II. Dzieci spotkały się  wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej- J. Brzechwy, A. Fredro, M. Konopnickiej, J. Tuwima. Był   Słoń Trąbalski, małpa w kąpieli oraz Kaczka Dziwaczka. Drogę widzów przebiegł  Stefek Burczymucha i  Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary. Podczas wielkiej  podróży  przez szalony plac zabaw, gdzie wszystko będzie możliwe - w piaskownicy tańczyła igła z nitką, na zjeżdżalni pojawił się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem przejechała lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro.

Spektakl stał się barwną podróżą do krainy wyobraźni, którą tak bardzo lubią odwiedzać dzieci.