653620 kwietnia 2017r w grupie Smerfów odbyły się zajęcia otwarte, podczas których dzieci i rodzice uczestniczyli w podróży do krainy królewny Śmieszki, która wraz z ekoludkami uratowała świat przyrody, przed niebezpiecznym smogiem. Dzieci zaprezentowały teatr żywego aktora, poprzez który opowiedziały o niszczeniu świata przyrody przez człowieka. Poprzez piosenki podały receptę na ratowanie przyrody i jej ochronę. W dalszej części spotkania wspólnie z gośćmi, rozwiązywały zagadki przyrodnicze ukryte na czarodziejskim drzewie, układały puzzle odgadując symbole przyrody. Wspólnie z rodzicami przystąpiły do ekologicznego „egzaminu”, który zakończył się uroczystym ślubowaniem. Dzieci i rodzice, zostali ogłoszeni – przyjaciółmi przyrody i zostali nagrodzeni medalami.